Mapy geodezyjne

Mapa geodezyjna jest kolejnym pojęciem, z którym spotka się każdy inwestor budujący nieruchomość, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielkim domem jednorodzinnym, czy też z fabryką bądź biurowcem.

Wszystkie mapy geodezyjne przygotowywane są w oparciu o mapę zasadniczą - zawiera ona informacje o granicach, budynkach i uzbrojeniu terenu na terenie Polski, dlatego nazywana jest także Podstawową Mapą Kraju. Ponieważ może nie być ona aktualna, na jej podstawie powstają mapy do celów projektowych oraz inwentaryzacyjnych.

Mapka do celów projektowych potrzebna jest na przykład kiedy chcemy postarać się o pozwolenie na budowę lub podczas projektowania przyłączy do budynku. Podczas przygotowywania tego rodzaju mapy przeprowadzone muszą zostać niezbędne pomiary, dlatego nie jest możliwe przygotowanie mapy na cito.

Mapa inwentaryzacyjna wykonywana jest już na etapie budowy dla poszczególnych instalacji (gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej) oraz dla samego budynku. Są to dokumenty niezbędne dla uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku oraz zakończenia budowy.

Niezależnie od rodzaju każda mapka musi zostać przygotowana przez uprawnionego geodetę. Nasi specjaliści wykonają wszystkie niezbędne prace terminowo i z zachowanie odpowiednich standardów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy.